Konspekt: Otwarcie gry – tworzenie linii podania, współpraca zawodników [SKRZAT – ŻAK]

Konspekt: Otwarcie gry – tworzenie linii podania, współpraca zawodników [SKRZAT – ŻAK]

Tematem konspektu jest nauka przyjęcia piłki kierunkowo do przodu (w stronę bramki przeciwnika) poprzedzona prawidłowym ustawieniem się zawodnika w postawie otwartej oraz współpraca z drugim zawodnikiem z drużyny, poprzez tworzenie linii podania. Przedstawiony konspekt składa się 4 części:

– część wstępna,

– część główna I,

– część główna II,

– część końcowa.

Część wstępna stanowi wprowadzenie w tematykę treningu z wykorzystaniem rywalizacji pomiędzy zawodnikami w zabawie bieżnej typu berek. W rywalizacji biorą udział zawodnicy goniący. Wygrywa osoba, która złapie więcej osób, a Ci przejdą do sąsiedniego pola gry. Ważne jest, aby zawodnik złapany przechodząc do drugiego pola gry zwracał uwagę na moment powrotu do zabawy postrzegając pozycję osoby goniącej.

Część główna I stanowi rozszerzenie poprzedniej części poprzez kontynuację rywalizacji pomiędzy zespołami. Po grze 1×1 następuje gra 2×2, w której należy zwrócić uwagę na współpracę zawodnika z piłką i bez piłki (tworzenie linii podania).

Część główna II opiera się na grze szkolnej z zastosowaniem dodatkowej punktacji za wykonanie określonego wcześniej zadania zgodnego z tematem treningu – przyjęcia piłki kierunkowo do przodu po wcześniejszym ustawieniu się w postawie otwartej i współpraca z zawodnikiem będącym z przodu.

Część końcowa jest ostatnim etapem treningu, podczas którego zawodnicy „wyciszają się”.

📣 Poniżej link do darmowego ćwiczenia 📣

Pobierz ćwiczenie

Poniżej link do książki ze wszystkimi konspektami otwarcia gry

Link do książki „Otwarcia gry”

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry