Konspekt: SKI – nauka prowadzenia i czucia piłki [SKRZAT]

Konspekt: SKI – nauka prowadzenia i czucia piłki [SKRZAT]

Mamy do zaprezentowania konspekt, którego tematem jest nauka prowadzenia i czucia piłki. Główne cele jakie są realizowane podczas treningu to: prowadzenie piłki po linii łamanej oraz elementy sprawnościowe.

Potrzebny sprzęt: piłki, stożki, bramki, oznaczniki, tyczki, hula hop, płotki, pachołki.

W treningu tym zastosowano progresję trudności ćwiczeń, gdzie początkowo zawodnicy poruszali się bez piłek udając zawodników sportów zimowych. Ta część treningu (faza szału) ma na celu wyszumienie się oraz przygotowaniem zawodników do części głównej treningu. Kolejna część to berek narciarz, który jest kontynuacją tematyczną konspektu. Następna część treningu obejmowała naukę prowadzenia piłki, w której zawodnicy mają zadanie pokonać tor i oddać strzał na bramkę.

Końcowa część treningu stanowi swobodna gra. Zaleca się, aby dla tej kategorii wiekowej stosować małe gry 2×2, 3×3. Trenerze, pamiętaj aby na gry poświęcić minimum 50 % czasu trwania treningu.

Należy zwrócić uwagę, że konstrukcja ćwiczeń w tym konspekcie jest spójna pod względem organizacyjnym (ułożenie pola zabawy) oraz technicznym, gdzie następowało stopniowanie trudności zadań.

Poniżej znajduje się pdf z całym konspektem, który możecie pobrać. Konspekt jest w strukturze takiej jak będą wyglądały konspekty w książce.

Pobierz konspekt

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry