Gra na konsoli w FIFE i jej wpływa na fantazje oraz rozumienie gry

Gra na konsoli w FIFE i jej wpływa na fantazje oraz rozumienie gry

Tempo z jakim rozwija się technologia może znaleźć swoje odzwierciedlenie w wysokim poziomie gier komputerowych, które są dostępne na rynku. Najbardziej popularnymi grami piłkarskimi są FIFA oraz Pro Evolution Soccer. Od lat toczy się “walka” o bycie najlepszą grą w tym gatunku. Obie gry z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem fanów piłki nożnej przede wszystkim ze względu na wysoki poziom urzeczywistnienia zachowań piłkarskich gwiazd. Pasjonaci wirtualnego sportu wcielają się w role swoich piłkarskich idoli czarując na murawie na oczach tysięcy widzów. Dziecięce marzenia niemalże każdego chłopca zostają bardzo szybko zrealizowane za pomocą gier komputerowych. Często jednak marzenia ze świata wirtualnego, młodzi zawodnicy próbują realizować najpierw na swoich podwórkowych boiskach i następnie w szkółkach i akademiach piłkarskich.

Zawodnicy z gier komputerowych mogą nauczyć się przepisów i zasad jakie panują na boisku, zachowań fair play oraz tych nagannych karanych żółtą i czerwoną kartką. Poznać istniejące drużyny i narodowości oraz zawodników ich reprezentujących. Rozpoznawać predyspozycje zawodników pasujących do odpowiednich pozycji na boisku. Zaznajomić się z taktyką i ustawieniem topowych drużyn. Młody zawodnik za pośrednictwem gier komputerowych otrzymuje bardzo dużą ilość informacji, które mogą pomóc mu podczas prawdziwego meczu.

Dodatkowo gry komputerowe mogą stanowić świetny przerywnik podczas obozów piłkarskich. Zorganizowanie mini turnieju może pozytywnie wpłynąć na integrację całej drużyny.

Należy mieć jednak na uwadze, że wszystko musi odbywać się w ramach zdrowego rozsądku. Dlatego rodzicu miej świadomość tego ile Twoje dziecko spędza czasu jako wirtualny piłkarz, a ile jako prawdziwy zawodnik.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry