Konspekt: Wybór wolnej bramki – nauka gry 1×1 [SKRZAT]

Konspekt: Wybór wolnej bramki – nauka gry 1×1 [SKRZAT]

Mamy do zaprezentowania konspekt, którego tematem jest nauka gry 1×1. Główne cele jakie są realizowane podczas treningu to: orientacja przestrzenna, postrzeganie, decyzyjność, prowadzenie piłki pod presją przeciwnika.

Potrzebny sprzęt: piłki, stożki, pachołki, oznaczniki oraz bramki.

W treningu tym zastosowano progresję trudności ćwiczeń, gdzie początkowo zawodnicy poruszali się bez piłek, lecz musieli odpowiednio reagować i obserwować sygnały jakie pokazywał trener. Ta część treningu (faza szału) ma na celu wyszumienie się oraz przygotowaniem zawodników do części głównej treningu. Kolejna część obejmowała prowadzenie piłki nogą z dodatkowymi zasadami, które zawodnicy poznali w ćwiczeniu wcześniejszym. W modyfikacji tego ćwiczenia wprowadzono kolejne utrudnienia, które polegało na wyznaczeniu przez trenera kilku zawodników mających przeszkadzać pozostałym osobom prowadzić piłkę. Następna część treningu obejmowała grę 1×1, w której zawodnicy mają zadanie jak najdłużej utrzymać się przy piłce. Na określony sygnał, zawodnik z piłką podejmuje decyzję przeprowadzenia piłki przez właściwą bramkę.

Końcowa część treningu stanowi swobodna gra. Zaleca się, aby dla tej kategorii wiekowej stosować małe gry 2×2, 3×3. Trenerze, pamiętaj aby na gry poświęcić minimum 50 % czasu trwania treningu.

Należy zwrócić uwagę, że konstrukcja ćwiczeń w tym konspekcie jest spójna pod względem organizacyjnym (ułożenie pola zabawy) oraz technicznym, gdzie następowało stopniowanie trudności zadań.

Poniżej znajduje się PDF z całym konspektem, który możecie pobrać. Konspekt jest w strukturze takiej jak będą wyglądały konspekty w książce.

Pobierz konspekt

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry