Uczęszczanie młodego zawodnika na mecze wspólnie z rodzicem

Uczęszczanie młodego zawodnika na mecze wspólnie z rodzicem

Niemal każdy rodzic interesujący się daną dyscypliną sportową będzie chciał zaszczepić u swojej pociechy podobne zamiłowanie. Naturalna jest więc sytuacja, gdzie rodzic zabiera swoje dziecko na różnego rodzaju festyny, mecze związanym z powyższym zainteresowaniem. Niesie to ze sobą korzyści takie jak wspólnie spędzony czas, budowanie relacji na linii rodzic – dziecko, a także jako swego rodzaju ważne wydarzenie w życiu młodego zawodnika. Takie wyjścia są często okraszone dużymi emocjami, które zostają zachowane w pamięci dziecka na lata. W pamięci pozostają pięknie strzelone bramki, niecodzienne zagrania, wymyślne zwody oraz radość kibiców. Emocje te mogą przerodzić się w lokalne przywiązanie do danej drużyny, miasta, czy bezpośrednio do jednego ulubionego zawodnika, który w oczach dziecko może być wzorem do naśladowania i motywatorem do codziennych własnych treningów. Bez wątpienia wydarzenia takie kształtują osobowość młodego zawodnika.

Poza wpływem emocjonalnym młodzi zawodnicy poprzez oglądanie swoich starszych kolegów uczą się przede wszystkim gry. To jak poszczególni zawodnicy zachowują się na boisku, jak reagują na daną sytuację, jak dryblują, jak wygrywają pojedynki 1 na 1 i jak strzelają. Dlatego podgląda się swoich idoli by później na podwórku na chwilę stać się jednym z nich i zrobić sztuczkę typową dla swojego ulubieńca.

Dodatkowo takie wydarzenia mocno wpływają na integrację społeczeństwa. Kibice wspólnie dopingują dany zespół, wspierają go, motywują. Często można zauważyć, że całe drużyny młodych zawodników wspólnie ze swoim trenerem i rodzicami uczęszczają na mecze drużyn seniorskich. W kontekście budowania syndromu drużyny takie zachowania są jak najbardziej pożądane, które niewątpliwie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie zespołu.

Wiele stadionów, hal widowiskowych posiada wydzielone sektory rodzinne, gdzie dzieci wraz z rodzicami z pewnością będą mogły poczuć się bezpiecznie oddając się w pełni panującej atmosferze sportowej.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry