Konspekt: Otwarcie gry – przyjęcie kierunkowe [SKRZAT – ŻAK]

Konspekt: Otwarcie gry – przyjęcie kierunkowe [SKRZAT – ŻAK]

Tematem konspektu jest nauka przyjęcia piłki kierunkowo do przodu (w stronę bramki przeciwnika) poprzedzona prawidłowym ustawieniem się zawodnika w postawie otwartej. Przedstawiony Konspekt składa się 4 części:

– część wstępna,

– część główna I,

– część główna II,

– część końcowa.

Część wstępna stanowi wprowadzenie w tematykę treningu z wykorzystaniem zabawy typu berek. Osoba złapana przez berka ma do wykonania dodatkowe zadanie, w którym występuje element główny treningu – ustawienie się w pozycji otwartej i przyjęcie piłki kierunkowo do przodu.

Część główna I stanowi kontynuację i rozszerzenie poprzedniej części poprzez zastosowanie rywalizacji pomiędzy zespołami oraz wprowadzaniem zawodników odbierających z zachowaniem ciągłości tematyki treningu.

Część główna II opiera się na grze szkolnej z zastosowaniem dodatkowej punktacji za wykonanie określonego wcześniej zadania zgodnego z tematem treningu – przyjęcia piłki kierunkowo do przodu po wcześniejszym ustawieniu się w postawie otwartej.

Część końcowa jest ostatnim etapem treningu, podczas którego zawodnicy „wyciszają się”.

Zaprezentowane powyżej środki zostały ułożone, tak aby następowała progresja trudności w ćwiczeniach. Dodatkowo pod względem organizacyjnym (ułożenia pól zabaw i gier) ćwiczenia są do siebie podobne, co umożliwia płynne przejścia pomiędzy częściami treningu bez konieczności ich całkowitego przebudowywania.

📣 Poniżej link do darmowego ćwiczenia 📣

Pobierz konspekt

Poniżej link do książki ze wszystkimi konspektami otwarcia gry

Link do książki „Otwarcia gry”

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry