Oglądanie meczy w TV i ich wpływ na fantazję oraz rozumienie gry

Oglądanie meczy w TV i ich wpływ na fantazję oraz rozumienie gry

Liga Mistrzów, Liga Europy czy weekendowy szlagier w krajowej lidze. Czy dzieci powinny oglądać takie mecze?

Siłą rzeczy, jeśli dziecko żyje piłką nożną i chce uprawiać ten sport to powinno oglądać jak najwięcej takich rozgrywek. Jest to doskonała okazja do nieustającego budowania świadomości dziecka jako piłkarza, a dla rodziców (przeważnie ojców) czas na wspólną rozrywkę ze swoją pociechą. Gdy malec zacznie oglądać takie spotkania, rodzic powinien być przygotowanym na masę dociekliwych pytań ze strony dziecka. Dlaczego?Jak? Po co? I tym podobne…

Na większości treningów możemy spotkać się z porównaniami dzieci do znanych piłkarzy oraz ich opowieściami o tym jak ktoś strzelił bramkę lub o tym kim chciałyby być, jak grać na boisku, itd. Bramka Ronaldo z przewrotki w Lidze Mistrzów przeciwko Juventusowi jest tego doskonałym przykładem, który na długo zapadł w pamięci małych piłkarzy. Dzień po tym meczu, na treningu wszystkie dzieci do 12 roku życia chciały strzelić każdą bramkę z przewrotki. Nie trudno więc dostrzec jak duży wpływ ma to na dzieci. W związku z tą siłą oddziaływania, zadaniem trenera powinno być zachęcanie dzieci do oglądania wszystkich ważnych piłkarskich potyczek na całym świecie, a zwłaszcza naszej reprezentacji. Trener powinien przypominać swoim podopiecznym o takich spotkaniach, a na następnym treningu poruszać tematykę ostatniego meczu i dopytywać które z dzieci śledziło jego przebieg, czy pamiętają: kto strzelił pierwszą bramkę, ile goli padło, czy były jakieś żółte lub czerwone kartki, i tak dalej.

Uważamy, że oglądanie meczy w telewizji, a następnie krótkie streszczenie ich przebiegu podczas treningu, niesie duże korzyści dla dzieci trenujących grę w piłkę nożną.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry