OC Trenera Piłki Nożnej – Ubezpieczenie

OC Trenera Piłki Nożnej – Ubezpieczenie

Co to jest OC trenera piłki nożnej?

OC trenera piłki nożnej to nic innego jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za spowodowanie szkody osobom trzecim, w wyniku aktywności sportowej lub czynności związanych ze sportem, rekreacją lub turystyką. Trenerzy są grupą szczególnie narażoną na następstwa nieszczęśliwych wypadków nie tylko w odniesieniu do swojej osoby, ale także do swoich podopiecznych (czyli wspomnianych osób trzecich).

Za jakie szkody odpowiada m.in. ubezpieczyciel?

Piłka nożna to sport, który niesie za sobą duże ryzyko kontuzji, za które winnym może zostać uznany trener, np. kiedy nieodpowiednio przystosuje boisko do treningu lub kiedy niewłaściwie przygotowuje podopiecznego do gry lub gdy wypuści na boisko zawodnika, który nie jest w pełni sprawny fizycznie. Ponadto każdy kto pracuje z dziećmi zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że potrafią być nieprzewidywalne i wystarczą sekundy by stało się nieszczęście. Pewnie nie raz zdarzyła się zbita szyba nieopodal boiska do gry w piłkę. W takich sytuacjach również sprawdzi się ubezpieczenie, bowiem obejmuje ono uszkodzenia mienia osób trzecich, a więc nie musisz się martwić jeśli któryś z twoich podopiecznych zbiję np. szybę przypadkowego auta. OC trenera, zabezpieczy Cię przed niemiłymi konsekwencjami jeśli pod twoją pieczą dojdzie do jakiegoś niedopatrzenia, uchybienia, przeoczenia. Warto nadmienić, że w wypadku postępowania sądowego, ubezpieczyciel pokrywa także wszelkie koszty związane z rozprawą (koszty sądowe, koszty orzeczników, a także odszkodowania – w zależności od wybranego pakietu).

Jaki koszt takiego ubezpieczenia?

Na rynku mamy różny wachlarz cen – w zależności od wyboru pakietów, które różnią się terytorium na jakim ubezpieczenie obowiązuje oraz inną sumą gwarancyjną, innymi słowy: granicą pieniężną do której ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za szkody. Możemy wybrać ubezpieczenie, które obejmuje zdarzenia tylko na terenie Polski lub wybrać droższą opcję, która obejmuje cały świat.

Najtańsze pakiety, obejmujące terytorium Polski oraz uwzględniające sumę gwarancyjną 100 000 zł, zaczynają się od ok. 50 zł miesięcznie, co w skali roku daje nam sumę ok. 600 zł. O tym jak ważne i potrzebne jest to ubezpieczenie świadczy fakt, że staje się ono powoli standardem w klubach sportowych, które coraz chętniej po nie sięgają w celu ubezpieczenia swoich pracowników.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i najważniejszymi wydarzeniami.

Zapisz się do newslettera

Zobacz również

Widzałeś już książkę?

Powrót do góry